Fontos információk az ivóvíz fertőtlenítésről

Tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot, hogy a tamási ivóvíz fertőtlenítését, klór-dioxid adagoló berendezéssel való ellátását március 9-én kezdik el, mely előreláthatólag 6-8 héten keresztül zajlik.

A DRV Zrt. munkatársai városunkat a következő információkkal látták el:
  • a víz ezen idő alatt is alkalmas fogyasztásra
  • a mosógépek, mosogatógépek használatát szintén nem akadályozza a beavatkozás
  • a vízben történő elváltozás szakaszosan történik, ezért a következőket javasolják: amennyiben barna víz folyik a csapból, érdemes pár percig folyni hagyni, így az valószínűleg kitisztul. Megoldás az is, ha várnak egy fél órát, órát, s ezt követően nézik meg újra, tiszta-e már a víz. Ha ezek után még mindig problémát észlelnek, hívják a DRV infóvonalát a 06 40-240-240-es telefonszámon, és a szakemberek a pontos adatok felvétele után kezelik a problémát
  • aki víztisztító berendezést használ, ezen időszak alatt cserélje gyakrabban a szűrőjét, mert a lerakódások károsíthatják azt!
A DRV Zrt. munkatársai városunkat a következő információkkal látták el:
  • a víz ezen idő alatt is alkalmas fogyasztásra
  • a mosógépek, mosogatógépek használatát szintén nem akadályozza a beavatkozás
  • a vízben történő elváltozás szakaszosan történik, ezért a következőket javasolják: amennyiben barna víz folyik a csapból, érdemes pár percig folyni hagyni, így az valószínűleg kitisztul. Megoldás az is, ha várnak egy fél órát, órát, s ezt követően nézik meg újra, tiszta-e már a víz. Ha ezek után még mindig problémát észlelnek, hívják a DRV infóvonalát a 06 40-240-240-es telefonszámon, és a szakemberek a pontos adatok felvétele után kezelik a problémát
  • aki víztisztító berendezést használ, ezen időszak alatt cserélje gyakrabban a szűrőjét, mert a lerakódások károsíthatják azt!
Előző Tájékoztató Tamási Integrált Településfejlesztési Stratégiájának Megalapozó munkarészeinek elkészült eredményeiről